En Son Vaazımız: İman zamanı

Pazar Ibadetimiz, Üsküdar kilisesi ve Bağdat Cd kilisesinde saat 14:00'de başlar. Bağdat Cd Kilisede, Perşembe, Ingilizce Kulübü için saat 18:30da Bağdat Cadde'ye gelin.

Ayrıntılar için telefonla bize iletin.

0 555 061 53 84 

Karmaşık Yürekler

 

Yakub’un Müthiş Mücadelesi

Dünyamız neden bu kadar karmaşık? Hristiyan hayatının anlaşılması niçin kolay değil? İman ettim, ama içimdeki mücadele neden devam ediyor? Karmakarışık ailem ve geçmişim geleceğimi ne zamana kadar etkileyecek? Kutsal Kitap’taki çoğu kahramanlar niçin o kadar günahlıydı? Tanrı günahlarını aldırış etmez mi? Bütün hikayelerimiz iyi bir sonuca varacak mı, halolacak mı? Yoksa yüreklerimiz de, yaşamlarımız da hep karmaşık mı kalacak?

İbrahim’in torunu Yakub’un hikayesi bütün bu soruları cevaplar. Yakub’un ailesi de, kendi yüreği de karmaşık olmasına rağmen, Tanrı’nın mükemmel amacı uyarınca Yakub bir şekilde ilerlemeye devam edebildi. Bu gerçek hikaye resmen bir dizi gibi gerçekleşir. Rekabet, kıskançlık, hırs ve aşkla birlikte birkaç muhteşem karakterlerle yüzleşeceğiz. Esav, Yakub’un iriyarı ağabeyisi. Lavan, Yakub’un mafyababası dayısı. Rebeka, Yakub’un entrikacı annesi.

Hikaye gelişince, Tanrı’nın kurtuluş planıyla, Hrıstıyan yürüyüşüyle ve İsa Mesih’in kendisiyle ilgili son derecede önemli ve kıymetli gerçekleri öğrenmiş olacağız. O yüzden Tevrat’a, Tanrı’nın esinlenmiş ve değişmeyen sözüne birlikte bakalım...

Tarih Başlık (Daha fazla bilgi için tıklayın) Ses Dili Hızlı Dinle
14/10/2012 Karmaşık Yürekler 1 - İkizler Türkçe
28/10/2012 Karmaşık Yürekler 2 - Ağabey'inin giysilerini giymek Türkçe
04/11/2012 Karmaşık Yürekler 3 - Burası göklerin kapısı Türkçe
11/11/2012 Karmaşık Yürekler 4 - Yakub'un Saklanmış Yılları Türkçe
25/11/2012 Karmaşık Yürekler 5 - Memlekete dönüş Türkçe
02/12/2012 Karmaşık Yürekler 6 - Bana Çobanlık Eden Tanrı Türkçe

Bu Sayfayı PaylaşShare